cheap https://www.breitlingreplica.to/ has qualified through the recognized official recognition. discover the world of https://www.replicapam.ru. the www.youngsexdoll.com manufactory crafts timepieces that embody the pinnacle of international fine watchmaking. https://www.wsexdoll.com/ has set the quality standard in affordable automatic watches. https://bazaar.to/ has set the quality standard in affordable automatic watches. merely rolex dearhow.to cheap billionaire takes possession of the design of leaping over time and space.

Aktuality | Zemní plyn

Aktuality

Modely aut poháněné vodíkem a vyrobené na 3D tiskárnách se utkaly v sobotu 25. června v Litvínově ve vytrvalostním závodu Hydrogen Trophy. Jednalo se o první akci svého druhu ve městě, kde soutěžily středoškolské týmy z několika krajů. 
 

29. 6. 2022

Snižování spotřeby, stavba obnovitelných zdrojů a v budoucnu malých modulárních reaktorů – to je podle ministryně pro životní prostředí Anny Hubáčkové z KDU-ČSL recept na nutnou proměnu energetiky Česka.

29. 6. 2022

Hlavním cílem v nadcházejících týdnech je připravit akční plán, který identifikuje úzká místa v dodávkách plynu a navrhne jejich urychlená řešení.

29. 6. 2022

Kapacity odborného vzdělávání podpořila jihomoravská krajská rada a zřídila nový učební obor ve Střední polytechnické škole v Kyjově.

Polytechnická škola nově nabídne jednoletý obor mechanik plynových zařízení, ve kterém je vyčleněno 25 míst pro zájemce technického vzdělávání. "Zřízení oboru reflektuje požadavek Českého plynárenského svazu o bližší spolupráci při vzdělávání budoucích zaměstnanců. Počítáme se zapojením firem z regionu, jako je GasNet či Montpetrol," vysvětlil rozhodnutí Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro vzdělávání a strategii chytrého regionu. Škola nabízí technické obory jako instalatér, strojní mechanik nebo elektrikář. Jednoletý navazující obor proto nabídne rozšíření odbornosti a uplatnění na trhu pro absolventy jiných oborů technických zaměření.

28. 6. 2022

Německo zvažuje přeměnu části postaveného, ale nespuštěného plynovodu Nord Stream 2 na přípojku pro terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) na pobřeží Baltského moře. Uvedl to časopis Der Spiegel. Ministerstvo hospodářství podle něj posuzuje možnost vyvlastnění části plynovodní soustavy na německém území a její odříznutí od zbytku plynovodu.

27. 6. 2022

Německá vláda jedná se spolkovou zemí Meklenbursko-Přední Pomořansko o možném vybudování terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Lubminu, kde končí plynovod Nord Stream 1. Dnes to po setkání s premiérkou Meklenburska-Předního Pomořanska Manuelou Schwesigovou řekl kancléř Olaf Scholz. O terminál v Lubminu Schwesigová usiluje, což zdůvodňuje tím, že by zajistil zásobováním plynem nejen východu Německa, ale také Česku, které je na tento severoněmecký region plynovodem již napojeno.

24. 6. 2022

Společnost Volvo Trucks dává na vědomost, že vstupuje do finálních fází testování těžkých nákladních vozidel poháněných palivovými články. Již brzy plánuje zahájit pilotní projekty nasazení do běžného provozu s vybranými zákazníky a ještě v aktuální dekádě tuto technologii nabídnout komerčně. Volvo se vývoji vodíkového pohonu věnuje již několik let a s výhodou využívá synergie s bateriovými elektromobily, s nimiž se shoduje elektrický pohon. Zákazníky tak čeká možnost zvolit další zdroj síly bez lokálních emisí, tentokrát s násobně delším dojezdem oproti bateriím.

21. 6. 2022

Česká republika ve spolupráci se skupinou ČEZ získala část kapacity v připravovaném terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Nizozemsku. Dnes to uvedl na twitteru ministr průmyslu a obchodu (MPO) Jozef Síkela (za STAN). Zvýší to podle něj energetickou bezpečnost. O tom, že ČR usiluje o získání kapacity v některém LNG terminálu, informoval ministr již dříve.

20. 6. 2022

Ačkoli se americká punková skupina Green Day jmenuje v překladu z angličtiny „zelený den“ podle marihuany, pojede tato formace příští sobotu na jinou zelenou energii – na vodík. Festival Rock for People v Hradci Králové, kde bude kapela vystupovat, bude částečně pohánět původem český generátor vyrábějící elektřinu z nejlehčího plynu. Není to jediná podobná iniciativa. Ekologický přístup je na koncertech stále častější. Před pár dny skončila akce reBarbora v Karviné, jež má zájem o udržitelnou zábavu i ve svém celém názvu.

15. 6. 2022

Náhradou za ruský zemí plyn by mohl být biometan vyrobený z bioodpadu. Dosavadní pokusy ale zatím nebyly ekonomicky příliš výhodné, protože u nás neexistují dotační programy. Dneska už je cena zemního plynu ale tak vysoká, že úprava bioplynových stanic na výrobu biometanu se vyplatí i bez dotací. Zároveň existuje zajímavá česká patentovaná technologie, která se teď ale nikde nevyužívá.

„Dělali jsme ekonomickou analýzu a zjistili jsme, že naše metoda je v porovnání s tou klasickou o třetinu levnější,“ přibližuje pro Radiožurnál Pavel Izák z Ústavu chemických procesů Akademie věd.

„Všechno děláme v jednom kroku, takže nepoužíváme žádné adsorbenty, nepřidáváme složky, které se pak musí čistit, a využíváme vodní páru, obsaženou v surovém bioplynu.“

14. 6. 2022

Francouzský výrobce zeleného vodíku Lhyfe úspěšně prošel schvalovacím řízením pro výstavbu elektrolyzéru o příkonu 10 MW v jihoněmeckém městě Schwäbisch Gmünd. Jednotka má v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko zajistit dodávky zeleného vodíku pro místní průmyslové odběratele a plnicí stanice. Pro elektrolýzu vody bude využita obnovitelná elektrická energie z větrných parků a solárních elektráren.

14. 6. 2022

Polsko zdvojnásobí kapacitu plovoucího terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG), jehož výstavbu chystá na moři blízko Gdaňsku. Řekla to polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová.
 

13. 6. 2022

LNG. Tři písmena, která od začátku války na Ukrajině získala až nepřiměřeně heroickou auru zachránců Evropy v případě přerušení dodávek ruského plynu. Jako skupina GasNet jsme lídrem v budování LNG infrastruktury pro nákladní dopravu v ČR a připravujeme se na nástup bioLNG. Dnes si posvítíme na čtyři mýty o LNG, které se v souvislosti s nákladní dopravou aktuálně objevují.

10. 6. 2022

Budějovický Budvar do svého vozového parku pořídil první tahač na zkapalněný zemní plyn (LNG) Iveco S-Way. Národní pivovar tak posiluje směřování k odpovědnému podnikání a udržitelným přepravám. Pohonná jednotka vozu poskytuje výkon 460 koní a na zadní nápravu přenáší kroutící moment prostřednictvím 12stupňové robotizované převodovky. Dvě nádrže o objemu 540 litrů umožňují dojezd až 1600 kilometrů na jedno naplnění.

10. 6. 2022

Při dnešních cenách plynu na evropském trhu a nejistotě okolo dodávek z Ruska vypadá záměr stavět obří plynovou elektrárnu jako čiré šílenství. Přesto ČEZ předkládá úředníkům k posouzení záměr na stavbu hned tří paroplynových zdrojů nedaleko středočeského Mělníka. Nahradit mají dožívající uhelné bloky, po kterých převezmou i výrobu tepla pro Prahu.

18. 5. 2022

Hrozba odstřižení Evropy od ruského plynu vyvolává zvýšený zájem o zkapalněný zemní plyn, známý pod zkratkou LNG. Ten je navíc považován za možnou ekologickou a také cenově výhodnější alternativu nafty. Proto se o něm uvažovalo a stále uvažuje jako o možném palivu pro automobily, především pak pro ty nákladní. Jak a odkud se k nám LNG dováží, kde najdeme jeho terminály v Evropě a jaké je jeho další využití?

17. 5. 2022

Izrael zvyšuje těžbu zemního plynu z moře a v nadcházejících měsících chce uzavřít smlouvu o dodávkách do Evropy, která se snaží omezit závislost na dodávkách této suroviny z Ruska. Izrael plánuje v nejbližších letech zdvojnásobit těžbu z nynějších 20 miliard asi na 40 miliard metrů krychlových v rámci rozšíření současných projektů a zahájení těžby na nových polích. S odvoláním na představitele odvětví to uvedla agentura Reuters.

17. 5. 2022

Středočeský kraj podepsal memorandum, které by mělo zajistit nasazení prvních vodíkových vozidel v kraji už v roce 2024. Nyní memorandum musí schválit zastupitelstvo, následně se začne s přípravou nasazení prvních vozidel do Mníšku pod Brdy.

13. 5. 2022

Německo a Norsko zvažují výstavbu potrubí, kterým bude proudit vodík. Díky tomuto projektu se má snížit závislost Evropy na energetických zdrojích z Ruska.

12. 5. 2022

V Hněvicích na Litoměřicku by mohl vzniknout nový terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG). V případě potřeby ho vybuduje státní distributor paliv Čepro. LNG by se sem mohl dopravovat z Pobaltí vlakem, do budoucna případně také lodí, pokud se vyřeší splavnost dolního Labe.
 

12. 5. 2022