Eurowag získal tři čerpací stanice LNG v Belgii a Nizozemsku. Ve zkapalněném zemním plynu vidí perspektivu

9. 3. 2021

Zemní plyn LNG by měl podle plánů Evropské unie získat významný podíl jako palivo v silniční dopravě. Mezi provozovatele LNG čerpacích stanice patří i český Eurowag, který zajišťuje služby pro silniční nákladní dopravce v Evropě. Firma oznámila uzavření dohody s významným nizozemským provozovatelem Pitpoint.LNG a rozšíření své sítě o tři nové LNG stanice v Belgii a Nizozemsku.

Síť čerpacích stanic na LNG v Evropě v současnosti zahrnuje přes 370 čerpadel. Lídrem v této oblasti je v současnosti Itálie, která má k dispozici pro vozidla s tímto pohonem již 88 čerpacích stanic LNG, Španělsko 65 a Německo 47 čerpacích stanic. V Česku jsou zatím dvě čerpací stanice LNG, ale jejich počet by se mněl v příštích letech výražně zvýšit.

„V příštích třech letech se chceme na LNG ještě více zaměřit,“ říká Jan Laluch, produktový vlastník pro alternatívní paliva. „Jeho výhodou je, že již existuje poměrně rozsáhlá infrastruktura i široká nabídka vozidel. Vedle ekologického aspektu má LNG pro zákazníky taky nezanedbatelný ekonomický přínos ve snížení provozních nákladů.“

 

Vyšlo:   8. 3. 2021 na logistika.ihned.cz

Autor:  PAT

Celý článek naleznete zde.