Cena & dotace

Cena

Zemní plyn šetří vaši kapsu

Zemní plyn je bezesporu jedním z nejlevnějších ekologických paliv. Při současné situaci na trhu je třeba sledovat zajímavé nabídky, protože jen tak si lze správně vybrat nejlepšího dodavatele zemního plynu. Je však třeba vzít v úvahu nejen cenovou hladinu a prosté srovnání cen.

 

Struktura ceny zemního plynu

Podíl na celkové ceně

Cena dodávek zemního plynu se skládá ze dvou složek. První z nich je regulovaná cena. Do té patří přeprava, distribuce plynu a služby operátora trhu. Tuto cenu stanovuje Energetický regulační úřad, její výše je pevná a neměnná a dodavatelé plynu ji nemohou ovlivnit. Druhá část se skládá z neregulované složky. Ta obsahuje samotnou dodávku plynu, dále cenu za strukturování dodávky (vyrovnání sezonních výkyvů při uskladnění plynu v zásobnících) a obchodní marži dodavatele plynu. Neregulovaná složka tvoří až 80 % výsledné ceny za dodávku zemního plynu.

 
b02.jpg
 

Jak tedy při výběru spolehlivého dodavatele postupovat?

Při výběru dodavatele se zajímejte o další služby, zejména o kvalitní a dostupný zákaznický servis, nabídky a služby pro stálé klienty. Moderní energetické společnosti už nejsou jen dodavateli energií, ale postupně se mění v energetické manažery a dokážou nabídnout svým zákazníkům služby šité na míru. Průměrná cena plynu je v každém kraji jiná, stačí tedy nadále porovnávat a informovat se o tom, která společnost nabízí právě mně výhodnější podmínky, případně si nechat poradit, jak je možné v praxi dále uspořit.

 

Několik rad, jak ušetřit finance v souvislosti s užíváním plynu

a04.jpg

 

Chcete přejít na zemní plyn?

Kontakty na naše partnery, kteří vám s přechodem na zemní plyn pomohou, naleznete dole na této stránce.