• Zahoďte lopaty

  Zahoďte lopaty

  a přejděte na zemní plyn

 • Přejděte na zemní plyn

  Přejděte na zemní plyn

  ať se lépe dýchá nám i našim dětem

 • Topte zdravě

  Topte zdravě

  a dýchejte zdravě

 • Zákaz starých kotlů se blíží

  Zákaz starých kotlů

  se blíží

Argumentů je mnoho:

ZDRAVÍ – Nekašlete na to, čím topíte.

ZDRAVÍ – Nekašlete na to, čím topíte.

Každý rok v naší zemi zemře 5 700 lidí na onemocnění vyvolaná exhalacemi v ovzduší. Vžitá představa, že za smog mohou průmyslové podniky a doprava se nezakládá na pravdě. Ve skutečnosti jsou největšími znečišťovateli domácnosti vytápěné kotli na tuhá paliva. Přečtěte si, jaké to má dopady na naše zdraví a jak se můžete aktivně bránit. Aplikace ke stažení zde.

KOMFORT – Zahoďte lopaty, můžete si to dovolit!

KOMFORT – Zahoďte lopaty, můžete si to dovolit!

Vytápění zemním plynem je nejen šetrnější k životnímu prostředí, ale také moderní, snadné, pohodlné a praktické. Zapomeňte na ranní vstávání do zimy, návraty do studeného bytu, odbíhání do kotelny přiložit a každoroční starosti s objednáváním a uskladňováním paliva. Stačí stisknout pár tlačítek a termostat sám reguluje kdy, jak dlouho a na jaký výkon má plynový kotel běžet. Ani nemusíte být doma, a přitom máte jistotu, že u vás bude vždy příjemně vytopeno a útulno.

PROSTOR NAVÍC – Máte-li kotelnu, máte místo na saunu.

PROSTOR NAVÍC – Máte-li kotelnu, máte místo na saunu.

Topení zemním plynem má ještě jednu zajímavou výhodu. Díky němu získáte navíc místnost, kterou můžete využít k zajímavějším účelům, než k uskladnění paliva. Vaše bývalá kotelna se může stát hernou, posilovnou, saunou nebo třeba vinotékou. Záleží jen na vás, k čemu bude sloužit, až ji zbavíte prachu a zbytků popela a uděláte z ní přirozenou součást obytné plochy vašeho domova.

PROZÍRAVOST - Nový kotel, nebo starý s pokutou?

PROZÍRAVOST - Nový kotel, nebo starý s pokutou?

Starším kotlům na tuhá paliva 1. a 2. třídy už odzvonilo. Pokud takový máte, nastal čas se s ním rozloučit. Dnes to můžete udělat dobrovolně a ještě na tom vydělat. Od září 2024 bude jejich provoz zakázán zákonem pod pokutou až 50 000 korun. Tak neváhejte a zbavte se svých budoucích starostí co nejdříve. Přechod na topení zemním plynem je záležitostí několika dnů a problém je vyřešen jednou pro vždy. Poradíme vám, jak začít.

JEDNODUCHÝ SERVIS

JEDNODUCHÝ SERVIS

Moderní plynový kotel má vysokou účinnost zaručující nízkou spotřebu. A žádný jiný tepelný zdroj neohřeje zásobník vody tak rychle. V porovnání s ostatními zdroji tepla jsou rovněž podstatně méně poruchové, navíc s minimálními nároky na údržbu.

CNG – Jezděte za polovic!

CNG – Jezděte za polovic!

Vozy na stlačený zemní plyn (CNG) jezdí de facto za polovic, průměrně za 1 Kč / km. Pořizovací cena, stejně jako cena servisu, jsou přitom srovnatelné. Ani „tankování“ není problém. V ČR je dnes více než 200 plnicích stanic a podle plánu by se ve střednědobém horizontu měl jejich počet rozšířit na 300 a ani to by nemělo být konečné číslo. A co ekologie? Ve srovnání s naftovými automobily produkují o více než 90 % méně nebezpečných oxidů dusíku (NOx) a téměř o čtvrtinu méně (CO2) než benzínové motory. Množstvím emisí jsou tak plně srovnatelné s elektromobily. Více zde.

Jak nejlépe postupovat při přechodu na zemní plyn se dozvíte zde.

Chcete-li si do domů rovnou objednat dodávku zemního plynu, klikněte na mapu v místě svého bydliště.

Český Krumlov České Budějovice Prachatice Jindřichův Hradec Strakonice Tábor Písek Uherské Hradiště Zlín Kroměříž Vsetín Břeclav Znojmo Hodonín Brno-venkov Vyškov Brno-město Blansko Třebíč Jihlava Pelhřimov Žďár nad Sázavou Havlíčkův Brod Klatovy Domažlice Plzeň-jih Tachov Plzeň-město Rokycany Plzeň-sever Frýdek-Místek Nový Jičín Ostrava-město Opava Karviná Bruntál Svitavy Chrudim Ústí nad Orlicí Pardubice Praha Prostějov Přerov Olomouc Šumperk Jeseník Benešov Příbram Kutná Hora Beroun Praha-západ Praha-východ Kolín Rakovník Kladno Nymburk Mladá Boleslav Mělník Rychnov nad Kněžnou Hradec Králové Jičín Náchod Trutnov Česká Lípa Semily Liberec Jablonec nad Nisou Louny Chomutov Litoměřice Most Teplice Ústí nad Labem Děčín Cheb Sokolov Karlovy Vary

Případně klikněte rovnou na logo některého z námi doporučovaných dodavatelů:

logo Innogy
logo EON
logo MND
logo Pražská Plynárenská

 

Spolupracujeme s:

logo ČistéNebe